Café Semler

V prostorách Semlerovy rezidence se nachází stylová kavárna Café Semler.

Kavárna nabízí kromě výborné kávy snídaňové a obědové menu z regionálních a sezónních surovin, a především vyhlášené vlastní domácí zákusky a dezerty.

Café Semler najdete v přízemí Semlerovy rezidence na Klatovské třídě 110. Kavárna je přístupná široké veřejnosti  – není tedy třeba jít na prohlídku historického interiéru, ale její návštěva se může stát příjemným zahájením či zakončením prohlídky a přispět ke vstřebání zážitků.

Návštěvníci prohlídek mají v den prohlídky možnost využít jednorázovou slevu ve výši 10 % na kávové nápoje a zákusky po předložení platné vstupenky (slevy nelze sčítat ani kombinovat).

Stylový interiér kavárny navrhli architekti Jaromír Veselák a Jan Toman, kteří se inspirovali právě architektem Loosem, jenž kombinoval luxusní prvky s přírodními materiály a často také v interiéru použil výrazné barvy. Kavárna je zařízena v kombinaci červené a šedé barvy s přírodním obložením z  dubu, ze kterého je vyroben i nábytek. Celému prostoru dominuje svatební fotografie Adolfa Loose a jeho třetí ženy Kláry Beckové, centrem kavárny je bar obložený zbytky původních dveří z domu, které jsou poskládány ve stylu ‚patchwork‘. Stejný prvek je použit také v návštěvnickém centru na obklad pultu recepce. Architekti Jaromír Veselák a Jan Toman stojí nejen za interiérem kavárny, ale i  za aktuální podobou návštěvnických prostor v Semlerově rezidenci.

 

Otevírací doba

říjen–březen
pondělí zavřeno
úterý–neděle 9–18 hodin

duben–září
pondělí zavřeno
úterý–čtvrtek 9–19 hodin
pátek–sobota 9–20 hodin
neděle 9–19 hodin

Kontakt
tel.: +420 739 610 365
e-mail: cafesemler@seznam.cz