Základní informace

Otevírací doba prohlídkových okruhů

duben – říjen: pátek, sobota, neděle v předem stanovených časech

listopad – březen: pátek, sobota v předem stanovených časech

prohlídky se nekonají 24. 12., 25. 12 a 1. 1.

 

Upozornění: prohlídková trasa není bezbariérová (pouze informační centrum). Prohlídky nejsou vhodné pro děti do 10 let a osoby s omezenou hybností.

 

Nákup vstupenek

 

Vzhledem k velkému zájmu o prohlídky doporučujeme zakoupit vstupenky s časovým předstihem!

Vstupenky je možné zakoupit online na www.semler.cz/vstupenky a www.adolfloosplzen.cz nebo v Infocentru Semlerova rezidence (Klatovská třída 110, Plzeň; út–ne 10–18 h), Infocentru náměstí Republiky a v Infocentru Paluba Hamburk Plzeň u Hlavního nádraží.

 

Ceník vstupného

 

Základní okruh 75 min.

Prohlídka s výkladem průvodce o délce cca 75 minut, která zahrnuje prostorově nejzajímavější část historického bytu. Návštěvník má možnost projít až 15 místností od šaten přes vstupní vestibul do reprezentační obytné haly, dále do letní a zimní jídelny a soukromých pokojů rodiny Semlerových. Součástí prohlídky jsou i schodiště pro personál, hostinský pokoj a kuchyně. V historickém interiéru jsou umístěny dva architektonické modely a fotoalba s historickými snímky rodiny a domu. Návštěvníci mají též možnost si prohlédnout expozici v infocentru.

  • Základní vstupné: 370 CZK
  • Snížené vstupné: 260 CZK (senioři, studenti, děti, ZTP, ZTP/P včetně doprovodu)

Rozšířený okruh 110 min.

Prohlídka s výkladem průvodce o délce 110 min. navíc zahrnuje promítání pořadu „Trojrozměrný život Adolfa Loose“ a případně na přání promítání staršího televizního pořadu „Plzní Adolfa Loose provází David Vávra“ (2015), každý v délce přibližně 20 minut; dále tento okruh obsahuje prohlídku expozice „Kabinet plzeňské architektury 1874–1939“ v bývalém pokoji vychovatelky, kde jsou umístěny čtyři architektonické modely, původní psací stůl architekta Karla Lhoty a expozice o vývoji architektury města s promítáním smyček fotografií. Rozšířený okruh připadá vždy na poslední prohlídku od 16 hodin.

  • Základní vstupné: 420 CZK
  • Snížené vstupné: 290 CZK (senioři, studenti, děti, ZTP, ZTP/P včetně doprovodu)

 

Skupinové vstupné (max. 10 osob)

Základní okruh 75 min.

  • Základní vstupné: 2800 CZK
  • Snížené vstupné: 1950 CZK (pokud mají všichni členové nárok na snížené vstupné)

Rozšířený okruh 110 min.

  • Základní vstupné: 3100 CZK
  • Snížené vstupné: 2150 CZK (pokud mají všichni členové nárok na snížené vstupné)

 

Při zájmu o skupinové prohlídky kontaktujte Infocentrum Semlerova rezidence; info@semler.cz, tel.: +420 770 131 810. Otevírací doba: úterý–neděle 10–18 hodin.

Při problémech se vstupenkami a při zájmu o prohlídky v anglickém či německém jazyce kontaktujte Infocentrum náměstí Republiky; info@visitplzen.eu, tel.: +420 378 035 330.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD SEMLEROVY REZIDENCE

 

Adresa Semlerovy rezidence

Klatovská třída 110, 301 00 Plzeň