Základní informace

Otevírací doba prohlídkových okruhů

duben – říjen: pátek, sobota, neděle v předem stanovených časech

listopad – březen: pátek, sobota v předem stanovených časech

prohlídky se nekonají 24. 12., 25. 12. a 1. 1.

 

Upozornění: prohlídková trasa není bezbariérová (pouze informační centrum). Prohlídky nejsou vhodné pro děti do 10 let a osoby s omezenou hybností.

 

Nákup vstupenek

 

Vzhledem k velkému zájmu o prohlídky doporučujeme zakoupit vstupenky s časovým předstihem!

Vstupenky je možné zakoupit online na www.semler.cz/vstupenky a GoOut nebo v Infocentru Semlerova rezidence (Klatovská třída 110, Plzeň; út–ne 10–18 h), Infocentru náměstí Republiky a v Infocentru Paluba Hamburk Plzeň u Hlavního nádraží.

V rezidenci se také nachází kavárna Café Semler, kde si můžete vychutnat výbornou kávu či zákusek při čekání na prohlídku. Návštěvníci prohlídek mají v den prohlídky možnost využít jednorázovou slevu ve výši 10 % na kávové nápoje a zákusky po předložení platné vstupenky (slevy nelze sčítat ani kombinovat).

 

Ceník vstupného

 

Základní okruh 75 min.

Prohlídka s výkladem průvodce o celkové délce cca 75 minut, která zahrnuje prostorově nejzajímavější část historického bytu. Návštěvník má možnost projít až 15 místností od šaten přes vstupní vestibul do reprezentační obytné haly, dále do letní a zimní jídelny a soukromých pokojů rodiny Semlerových. Součástí prohlídky jsou i schodiště pro personál, hostinský pokoj a kuchyně. V historickém interiéru jsou umístěny dva architektonické modely a fotoalba s historickými snímky rodiny a domu. Návštěvníci mají též možnost si prohlédnout expozici v infocentru.

  • Základní vstupné: 370 CZK
  • Snížené vstupné: 260 CZK (senioři, studenti, děti, ZTP, ZTP/P včetně doprovodu, držitelé karet ISIC, ITIC a Evropské karty mládeže EYCA)

Rozšířený okruh 110 min.

Prohlídka s výkladem průvodce o celkové délce cca 110 minut navíc zahrnuje promítání pořadu „Trojrozměrný život Adolfa Loose“ a případně na přání promítání staršího televizního pořadu „Plzní Adolfa Loose provází David Vávra“ (2015), každý v délce přibližně 20 minut; dále tento okruh obsahuje prohlídku expozice „Kabinet plzeňské architektury 1874–1939“ v bývalém pokoji vychovatelky, kde jsou umístěny čtyři architektonické modely, původní psací stůl architekta Karla Lhoty a expozice o vývoji architektury města s promítáním smyček fotografií. Rozšířený okruh připadá vždy na poslední prohlídku od 16 hodin.

  • Základní vstupné: 420 CZK
  • Snížené vstupné: 290 CZK (senioři, studenti, děti, ZTP, ZTP/P včetně doprovodu, držitelé karet ISIC, ITIC a Evropské karty mládeže EYCA)

 

Skupinové vstupné (max. 10 osob)

Základní okruh 75 min.

  • Základní vstupné: 2800 CZK
  • Snížené vstupné: 1950 CZK (pokud mají všichni členové nárok na snížené vstupné)

Rozšířený okruh 110 min.

  • Základní vstupné: 3100 CZK
  • Snížené vstupné: 2150 CZK (pokud mají všichni členové nárok na snížené vstupné)

 

Při zájmu o skupinové prohlídky kontaktujte Infocentrum Semlerova rezidence; info@semler.cz, tel.: +420 770 131 810. Otevírací doba: úterý–neděle 10–18 hodin.

Při problémech se vstupenkami a při zájmu o prohlídky v anglickém či německém jazyce kontaktujte Infocentrum náměstí Republiky; info@visitplzen.eu, tel.: +420 378 035 330.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD SEMLEROVY REZIDENCE

 

Adresa Semlerovy rezidence

Klatovská třída 110, 301 00 Plzeň