Semlerova rezidence se v polovině května na několik let uzavře kvůli rekonstrukci

Semlerova rezidence se v polovině května na několik let uzavře z důvodu rozhodující fáze celkové rekonstrukce. Po opětovném otevření se návštěvníci mohou těšit na kompletně zrekonstruovaný interiér včetně zrestaurovaných vzácných materiálů a replik původního nábytku, opravenou celou budovu, nové návštěvnické centrum s kavárnou a upravené okolí domu.

Zájemci o prohlédnutí tohoto nejrozsáhlejšího Loosova interiéru v Plzni si mohou rezervovat návštěvu do 13. května 2018. V hlavní turistické sezoně jsou návštěvní dny pátek, sobota a neděle. Provoz je omezen na skupiny o nejvýše 10 účastnících. Vstupenky objednávejte online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 (tel. 378 035 330, info@visitplzen.eu).

Byt rodiny Oskara Semlera na Klatovské třídě 110 představuje unikát mezi památkami architektury 20. století v České republice. V jediném případě v Plzni zde vznikl, a to podle projektu Heinricha Kulky a konceptu Adolfa Loose, vícepodlažní byt s plynulou návazností prostor různých výšek, tedy s tzv. Raumplanem. Interiér, který má šest hlavních úrovní, silně připomíná pražskou Müllerovu vilu, která jeho vzniku předcházela. Na rozdíl od ní je však vestavěn do staršího domu.

Semlerova rezidence je součástí souboru „Adolf Loos Plzeň“ a tvoří jeho třetí prohlídkovou trasu. Její provoz zajišťuje organizace Plzeň-TURISMUS.

 

Příloha: TZ uzavření Semlerovy rezidence