RODINNÉ TĚŽÍTKO: ZČG vydala českou verzi vzpomínkové knihy Willa Semlera, syna objednavatelů loosovského interiéru na Klatovské 110

Západočeská galerie v Plzni ve spolupráci s Willem Semlerem vydala český překlad knihy, jejíž anglický originál vyšel v Austrálii v roce 2006 vlastním nákladem autora. Kniha je unikátním a humorně pojatým svědectvím o předválečné Plzni a zachycuje i další osudy kdysi jedné z nejvýznamnějších plzeňských rodin. Přibližuje podrobnosti emigrace v roce 1939 i nové začátky rodiny v Austrálii. Will Semler (nar. 1923) je synem původních majitelů bytu Oskara a Jany Semlerových a v době emigrace před nacistickým režimem mu bylo 15 let.

Knihu doplňuje několik desítek unikátních fotografií z rodinného archivu a přibližně dvě desítky autorových kreseb včetně plánku Plzně jeho dětství.
Když se v říjnu 2015 práce na českém vydání chýlily k závěru, napsal Will Semler editorovi: „Pokud lidé dostanou mou knihu a nebudou se smát, budete jim muset napařit pořádnou pokutu. Ahoj Vilouš“

Kniha, která dává Semlerově rezidenci příběh, je v prodeji na pokladnách výstavních síní Západočeské galerie v Plzni v Pražské 13 a 18 a v Semlerově rezidenci na Klatovské 110. Cena: 250 Kč.

Autor: Will Semler (*1923)
Název: Rodinné těžítko / The Family Paper weight
Překlad: Blanka Synková
Redakce českého překladu: Stanislava Fedrová
Grafická úprava: Jan Dienstbier – Martin Bušek
Editor vydání v češtině: Petr Domanický

tz_kniha_willa_semlera_1